Kto po Kliczkach?

Wszyscy są już chyba znudzeni dominacją braci Kliczko w wadze ciężkiej. Kiedy to się skończy? Kiedyś musi, bo stają oni coraz starsi, choć można powiedzieć, że Władimir jest w najlepszym wieku dla pięściarza wagi ciężkiej(36 lat).  Ja osobiście w każdym kolejnym ich przeciwniku pokładam nadzieje, że to właśnie jemu się uda. Niestety jak na razie wszyscy mnie zawiedli. Solis, Adamek, Peter, Haye to pięściarze ze ścisłej czołówki, jednak dla Ukraińców zbyt słabi. Jest jeszcze kilku na ich poziomie jednak w tym momencie wszyscy zgodnie twierdzą, że jeszcze za wcześnie na któregoś z braci. W tej grupie znajdują się: Alexander Powietkin, Robert Helenius czy Mariusz Wach. Na swoje kolejne szanse czekają Eddie Chambers i Adamek, lecz aż tak bardzo im się nie śpieszy.

Wszystkie te fakty spowodowały, że ukraińscy \”ciężcy\” najbliższe walki stoczą z pięściarzami nieco słabszymi. Witalij zmierzy się 18 lutego z Dereckiem Chisorą, a młodszy z braci wejdzie na ring dwa tygodnie później, aby \”dać szansę\” Jean-Marc Mormeckowi.

Ponownie można liczyć na cud. O ile w pierwszej walce szanse no to są większe od zera o tyle w drugiej już nie koniecznie. Dereck Chisora pokazał, że potrafi skrócić dystans w przegranej walce z Heleniusem. Element ten wydaje się być kluczowym w detronizacji Kliczków, lecz to co udało się z ciągle zdobywającym doświadczenie finem nie koniecznie może udać się 18 lutego.

To chyba jeszcze nie jest czas na zmianę warty w królewskiej kategori ale myślę, że początek roku 2013 będzie przełomowy, a ważne rolę w tym przełomie odegrają Adamek o Wach.

Reply