AAKG Extreme 300 MegaCaps Olimp

AAKG Extreme 300 MegaCaps Olimp

AAKG Extreme 300 MegaCaps Olimp

Skład:

  • alfaketoglutaran argininy (AAKG)
  • celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca)
  • stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca)
  • żelatyna (otoczka kapsułki)Informacja żywieniowa 1 kapsułka
Alfaketoglutaran argininy (AAKG) 1250 mg

AAKG Extreme w formie dobrze przyswajalnego alfa ketoglutaranu argininy (AAKG) doskonale uzupełnia dietę w L-argininę.
Arginina jest składnikiem pokarmowym, z którego powstają w organizmie związki aktywne biologiczne, ważne dla kształtowania sylwetki, rozwoju zdolności wysiłkowych. Umożliwia właściwe dokrwienie, dotlenienie i odżywienie tkanki mięśniowej, ułatwia rozwój masy mięśniowej, redukcję tkanki tłuszczowej.

W serii dobrze kontrolowanych badań klinicznych udowodniono, że już 2 g argininy podawane sportowcom przez okres 5 tygodni prowadzi do znacznego, w porównaniu z grupą kontrolną, przyrostu siły całkowitej i beztłuszczowej masy mięśniowej przy jednoczesnej redukcji poziomu tłuszczu oraz produktów rozpadu białek.


Działanie argininy
W reakcji 1 arginina przemieniana jest w hormon gazowy ? tlenek azotu NO. Tlenek azotu uruchamia produkcję cyklicznych nukleotydów. W tkance mięśniowej, cykliczne nukleotydy biorą udział w cyrkulacji krwi, dystrybucji tlenu, aminokwasów, kreatyny i składników energetycznych, generowaniu impulsu siłowego i anabolizmie białek, więc ostatecznie stymulują rozwój siły i masy mięśniowej. W komórkach tłuszczowych natomiast, intensyfikują lipolizę i termogenezę, czyli rozpad cząsteczek tłuszczów zapasowych z wyzwoleniem energii termicznej. W reakcji 2 arginina przemieniana jest w poliaminy ? nieodzowne elementy maszynerii syntezy białek. One nie tylko dobudowują masę białek do komórek mięśniowych, ale również dobudowują nowe komórki mięśniowe do puli już istniejących. Za ich pośrednictwem, dzięki argininie, można oczekiwać trwałego przyrostu stabilnej masy mięśniowej. W reakcji 3 arginina przemieniana jest w agmatynę ? aminę o właściwościach zbliżonych do termogeników ? szczególnie johimbiny. Pod wpływem agmatyny dochodzi do wzrostu poziomu cyklicznych nukleotydów.
Arginina ulega również całkowitemu, bezproduktywnemu rozpadowi do dwutlenku węgla i wody. Przebieg tej reakcji hamuje jej pośredni metabolit – alfa-ketoglutaran /AKG/, który po sprzężeniu z argininą daje AAKG – wielokrotnie zaktywizowaną formę tego aminokwasu.

Zastosowanie:

Suplement diety przeznaczony dla dorosłych osób aktywnych fizycznie, szczególnie dla sportowców wyczynowych jako środek ułatwiający rozwój masy mięśniowej oraz siły, szybkości i wytrzymałości siłowej.

Spożywanie: 1 – 2 kapsułki przed i po treningu oraz przed snem.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Opakowanie zawiera 300 kapsułek

Producent : Olimp

Reply