HMB MegaCaps 300 1250 mg Olimp 002533

HMB MegaCaps 300 1250 mg Olimp 002533

HMB MegaCaps 300 1250 mg Olimp 002533

Skład:

  • ß-hydroksy-ß-metylomaślan wapnia
  • celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca)
  • stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca)
  • żelatyna (otoczka kapsułki)

informacja żywieniowa 1 kapsułka 4 kapsułki na 100 g
CaHMB 1250 mg 5000 mg 86.2 g
w tym HMB 1000 mg 4000 mg 69.0 g

HMB (hydroksymetylomaślan) jest bioaktywnym składnikiem pokarmowym z grupy krótkołańcuchowych rozgałęzionych kwasów tłuszczowych, uznawanym przez niektóre źródła za czynnik witaminopodobny (o działaniu zbliżonym do witamin), występującym naturalnie, w niewielkich ilościach w pożywieniu, jak również wytwarzanym w organizmie człowieka, w efekcie przemian jednego z aminokwasów rozgałęzionych ? leucyny.
Wyniki licznych badań dowodzą, że uzupełnianie diety HMB może przyczyniać się do ułatwiania rozwoju beztłuszczowej masy ciała. Poprzez pozytywny wpływ tego związku na gromadzenie białek mięśniowych oraz redukcję tkanki tłuszczowej.
Źródła literaturowe sugerują, że HMB wykazuje taki kierunek działania z uwagi na:

  • aktywację kinaz – enzymów pełniących funkcje wtórnych przekaźników informacji w procesach syntezy białek
  • współpracę z kinazami w aktywacji kompleksów inicjacyjnych, rozpoczynających etap syntezy białek nazywany elongacją
  • inaktywację enzymów katabolicznych, degradujących białka mięśniowe
  • aktywację steroidogenezy ? szlaku syntezy związków steroidowych, w tym anabolicznych hormonów steroidowych, takich jak testosteron
  • wpływ na aktywność PPAR ? receptorów dla kwasów tłuszczowych, stymulujących syntezę czerwonych włókien mięśniowych oraz produkcję wielu białek zaangażowanych w transport i spalanie kwasów tłuszczowych.

Zastosowanie:

Suplement diety polecany jako środek ułatwiający i przyspieszający adaptację wysiłkową (rozwój masy, siły i wytrzymałości mięśniowej oraz wydolności tlenowej) dla osób aktywnych fizycznie i sportowców wyczynowych, jak również ? jako środek ułatwiający redukcję tkanki tłuszczowej oraz ograniczający straty masy mięśniowej w programach redukcji wagi w sporcie lub podczas odchudzania.

Opakowanie zawiera 300 kapsułek

Zalecana dzienna porcja:

2-4 kapsułek dziennie, najkorzystniej 1 kapsułkę od 2 do 4 razy dziennie (na czczo po przebudzeniu, przed treningiem, po treningu, przed snem).

Producent : Olimp

Reply