Ćwiczenia na kolana

Grube kolana to zmora wielu kobiet oraz mężczyzn, którzy nie bardzo wiedzą jak odchudzić tą część ciała. Każda kobieta na pewno lubi eksponować swoje nogi i ubierać krótkie spódniczki. Jak więc pozbyć się brzydkiego tłuszczyku z kolan? Wystarczy, że będziesz wykonywać ćwiczenia na kolana lub na nogi, które również w pewnym stopniu wpływają na kształtowanie kolan. Ćwiczenia są bardzo proste i może je wykonywać każdy, nawet dzieci.

Ćwiczenia na kolana:

1. Prostowanie nóg na krześle – usiądź na krześle i ugnij nogi pod kątem 90 stopni, następnie wyprostuj nogę i unieś ją równolegle do podłogi. Wytrzymaj 10 sekund i wróć do pozycji wyjściowej, następnie zmień nogę. Zrób 50 powtórzeń na jedną nogę.

2. Prostowanie nóg w leżeniu – położ się na plecach, ręce wzdłuż tułowia, jedną nogę unieś i ugnij w kolanie, a następnie powoli prostuj i ugnij tę nogę nie dotykając podłoża. Zrób 50 powtórzeń i zmień nogę.

3. Siad na piętach – usiądź na piętach, następnie jedną nogę wyprostuj wyciągając ją do przodu. Później lekko odchyl się do tyłu – wytrzymaj 10 sekund, potem zrób skłon do kolana i znów wytrzymaj 10 sekund. Wróć do pozycji wyjściowej a potem zmień nogę. Zrób 50 powtórzeń na każdą nogę.

4. Siad z wyprostowanymi nogami w rozkroku – usiądź na podłodze w lekkim rozkroku, obie nogi proste w kolanach i na zmianę rób skłony do kolan. Zrób 50 powtórzeń na każde kolano.

5. Siad z wyprostowanymi nogami bez rozkroku – usiądź na podłodze, nogi złączone, a kolana proste, rób skłony do nich. Zrób 50 powtórzeń.

6. Uginanie na krześle – stań na jednej nodze, drugą zegnij w kolanie i na piszczeli oprzyj ją o krzesło tak, żeby kolano i stopa wystawały za krzesło. Ręką wspieraj się o oparcie krzesła i ugnij lekko nogę, na której stoisz. Zrób 50 powtórzeń na nogę.

7. Wykrok do boku – rozciągnij od siebie nogi dosyć szeroko jak do szpagatu, następnie ugnij jedno kolano i połż na nim obie ręce, naciskając na ugiętą nogę pogłębiając tym samym wykrok. Plecy są cały czas proste! Wytrzymaj 10 sekund i zmień nogę. Zrób po 50 powtórzeń.

8. Przysiady – wykonaj klasyczne przysiady.

Offline Website Builder