Dlaczego warto pływać?

Każda forma aktywności fizycznej ma zalety, jednak pływanie ma ich prawdopodobnie najwięcej. Basen to idealne rozwiązanie, szczególnie w okresie zimowym kiedy brakuje nam ruchu. Pływanie jest chyba najprzyjemniejszą metodą odchudzania, gdyż nie męczymy się tak jak np. chodząc na siłownie czy biegając. Pływanie jest korzystne nie tylko dla naszej sylwetki, ale również łagodzi nasze stresy, wzmacnia kręgosłup i ma wiele innych zalet.

Pływanie hartuje nasz organizm i zapobiega niektórym schorzeniom. Zwiększa również wydolność organizmu i pomaga zachować młody wygląd na długi czas. Poza tym w wodzie nasze ciało rozluźnia się i jest odciążone, dlatego jest to polecane wszystkim osobom, które mają pracę siedzącą czy też stojącą, czują się przemęczeni i spięci. Woda masuje ciało, a po wyjściu z niej czujemy się wypoczęci, pełni energii i rozluźnieni. Jest to znakomity sposób spędzania wolnego czasu, szczególnie po pracowitym i stresującym dniu.

Podczas pływania poprawia się nasze krążenie, co wpływa z kolei na lepszy metabolizm i na wzmocnienie układu nerwowego. Ponadto ruch w wodzie jest zbawienny dla układu oddechowego. Mięśnie oddechowe są wzmocnione, a pojemność życiowa płuc wzrasta.

Tak więc pływanie to same zalety, w dodatku jest to ciekawa rozrywka i umiejętność, która przydaje się na wakacjach, gdy wyjeżdżamy nad morze czy nad jezioro, gdzie możemy wykorzystać naszą umiejętność pływania.

HTML Maker